АТ "Чернігівавтотранс"

Код за ЄДРПОУ: 03119670
Телефон: (0462) 67-76-55
e-mail: avtotranscg@gmail.com
Юридична адреса: вул. Василя Тарновського, буд. 16, м. Чернігів, Чернігівська обл., 14000
 

Річний звіт за 2011 рік

Опис бізнесу(текстова частина)

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) ВАТ ВО АТ "Чернiгiвавтотранс" створено у 1994 роцi на базi Державного пiдприємства Чернiгiвське територiально-виробниче об'єднання автомобiльного транспорту, з метою одержання прибутку на пiдставi здiйснення виробничої, комерцiйної, посередницької та iншої дiяльностi, передбаченої статутом Товариства.
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом До складу ВАТ ВО автотранспорту "Чернiгiватотранс" входять два структуних пiдроздiли:
госпрозрахункова ремонтно-будiвельна дiльниця та госпрозрахунковий пiдроздiл "Трансекспедицiя".
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiї про реорганiзацiю емiтета у 2011 р. вiд третiх осiб не надходили.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) На пiдприємствi станом на 31 грудня 2011 року дiяла журнально - ордерна форма ведення бухгалтерського облiку господарської дiяльностi емiтента з використанням програми "1 С: Пiдприємство", що вiдповiдає вимогам Закону України "Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi" № 996-ХIV вiд 16.07.99 року iз змiнами i доповненнями та затверденим НП(С)БО станом на 31 грудня 2011 року.
Основнi засоби вiдображено у звiтностi за фактичною собiвартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї, облiк яких ведеться за переоцiненною сумою за вирахуваннм накопиченої амортизацiї.
Амортизацiя основних засобiв здiйснюється по об'єктно за прямолiйним методом протягом строку його корисного використання.
Запаси облiковуються за собiвартiстю, яка включає витрати на придбання, доставку, переробку, або чистою вартiстю реалiзацiї, якщо вона менша нiж собiвартiсть. Для розрахунку собiвартостi продукцiї застосовується метод ФIФО, собiвартостi перших за часом надходження.
Текст аудиторського висновку Аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора) № 06-12 власникам цiнних паперiв та керiвництву ВАТ ВО автотранспорту "Чернiгiвавтотранс"
Основнi вiдомостi про емiтента:
1. Найменування Вiдкрите акцiонерне товариство ВО автотранспорту "Чернiгiвавтотранс".
2. Код ЄДРПОУ - 03119670.
3. Юридична адреса та мiсцезнаходження - 14000, Чернiгiвська область, м. Чернiгiв, вулиця Пушкiна,16.
4. Дата та № запису в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб та фiзичних осiб-пiдприємцiв - 28.09.1994 року № 1 064 120 0000 001627.
Приватним аудиторським пiдприємством "Аудит - ЛМ", код ЄДРПОУ 22823624, проведена незалежна аудиторська перевiрка повного пакету фiнансової звiтностi в складi:
- Балансу (форма № 1) ВАТ ВО автотранспорту "Чернiгiвавтотранс", основний вид дiяльностi якого - 70.20.0 - здавання в оренду власного нерухомого майна, станом на 31.12.2011 року;
- Звiту про фiнансовi результати (форма № 2) за рiк, що скiнчився 31.12.2011 року;
- Звiту про рух грошових коштiв (форма № 3) за рiк, що скiнчився 31.12. 2011 року;
- Звiту про власний капiтал (форма № 4) за рiк, що скiнчився 31.12.2011 року;
- Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi (форма № 5) за 2011 рiк, (всi звiти додаються);
а також перевiрено опис облiкової полiтики емiтента та вiдповiднiсть прийнятих управлiнським персоналом облiкових оцiнок чинним станом на 31 грудня 2011 року законодавчим нормативам, що регулюють порядок ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi в Українi.
Вiдповiдальнiсть за розробку, впровадження та застосування внутрiшнього контролю при складаннi фiнансової звiтностi, за справедливiсть та достовiрнiсть вiдображеної в нiй iнформацiї, що не мiстить суттєвих викривлень в наслiдок шахрайства та помилок, несе керiвництво пiдприємства. Воно вiдповiдає за вибiр та застосування облiкової полiтики, а також за прийнятi його управлiнським персоналом вiдповiднi облiковi оцiнки статей активiв та пасивiв балансу пiдприємства.
Обов'язок аудитора надати висновок щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеної незалежної аудиторської перевiрки. Аудит проведено вiдповiдно до вимог "Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг" та Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть". Це зобов'язує нас дотримуватись етичних вимог та вiдповiдного планування i проводити аудит таким чином, щоб забезпечити достатню впевненiсть вiдносно того, що фiнансова звiтнiсть в цiлому не мiстить суттєвих викривлень в наслiдок шахрайства та помилок.
Аудит фiнансової звiтностi включав виконання аудиторських процедур по сутi, достатнiх для отримання на пiдставi проведених вибiркових тестiв доказiв, що пiдтверджують справедливiсть та достовiрнiсть iнформацiї в нiй наведенiй, а також оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансових звiтiв в наслiдок шахрайства або помилок. По вимогах МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi" групою з виконання завдання з аудиту проведенi iдентифiкацiя та оцiнка аудиторських ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi в наслiдок шахрайства, по результату яких не виявлено обставин, що свiдчать про можливiсть шахрайства в господарськiй дiяльностi пiдприємства. При оцiнцi всiх ризикiв аудитор вивчав заходи внутрiшнього контролю емiтента, якi ним прийнятi при пiдготовцi та представленнi фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур. Розгляд процедур внутрiшнього контролю емiтента проводився нами не для оцiнки його ефективностi.
При аудитi фiнансової звiтностi групою з виконання завдання розглядаються два типи навмисних викривлень:
- викривлення, якi є наслiдком неправдивої фiнансової звiтностi;
- викривлення, якi є наслiдком незаконного привласнення активiв.
Аудитор може пiдозрювати або iнодi iдентифiкувати можливiсть шахрайства, але не робить юридичних визначень, чи вiдбулось воно фактично.
При незалежнiй аудиторськiй перевiрцi проведенi дослiдження принципiв бухгалтерського облiку, якi використовувались управлiнським персоналом та їх вiдповiднiсть П(С)БО України, дiючим протягом перевiреного перiоду; контроль основних прогнозiв, зроблених адмiнiстрацiєю, а також зроблена загальна оцiнка фiнансової звiтностi. Ми вважаємо, що отриманi аудиторськi докази є достатньою та вiдповiдною основою для висловлення аудиторської думки.
Група з виконання завдання аудиту фiнансової звiтностi ВАТ ВО автотранспорту "Чернiгiвавтотранс", виконуючи вимоги МСА-720 "Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть", за 2011 рiк проаналiзувала iншу iнформацiю, що емiтентом цiнних паперiв надається до НКЦПФР разом з фiнансовою звiтнiстю за 2011 рiк i суттєвих невiдповiдностей мiж нею та вiдомостями наведеними в фiнансовiй звiтностi не виявила.
По результатах аудиторської перевiрки встановлено, що вартiсть чистих активiв емiтента станом на 31 грудня 2011 року в 1,64 разiв менша вiд вартостi його статутного капiталу. Вiдповiдно до вимог п.3 ст.155 Цивiльного кодексу України, "якщо пiсля закiнчення другого та кожного наступного фiнансового року вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства виявляється менша вiд статутного капiталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капiталу та зареєструвати вiдповiднi змiни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартiсть чистих активiв товариства стає меншою вiд мiнiмального розмiру статутного капiталу, встановленого законом, товариство пiдлягає лiквiдацiї". Ця вимога встановлена також Законом України "Про акцiонернi товариства".
В 2011 роцi ВАТ ВО автотранспортну "Чернiгiвавтотранс" провело значний право чин, реалiзувавши об'єкт основних засобiв по залишковiй вартостi в сумi 41425,00 грн., яка на 10 i бiльше вiдсоткiв бiльша вiд вартостi загальної суми активiв пiдприємства.
Стан корпоративного управлiння ВАТ ВО автотранспорту "Чернiгiвавтотранс" вiдповiдає вимогам Закону України "Про акцiонернi товариства". Статутом емiтента визнано вищим органом корпоративного управлiння Загальнi збори акцiонерiв, якi проводяться щорiчно до 30 квiтня наступного за звiтним роком. Позачерговими Загальними зборами акцiонерiв вiд 21 лютого 2011 року прийняте рiшення про переобрання Наглядової ради, яка здiйснює захист iнтересiв акцiонерiв та в межах своєї компетенцiї контролює та регулює дiяльнiсть виконавчого органу оперативного управлiння пiдприємством - Правлiння товариства. В її складi не створенi спецiалiзованi комiтети та не розподiленi обов'язки мiж членами, в тому числi вiдсутня особа, вiдповiдальна за внутрiшнiй аудит. Ревiзiйна комiсiя проводить щорiчно перевiрку господарської дiяльностi пiдприємства. На правлiння Товариства покладено обов'язки управлiння поточною дiяльнiстю пiдприємства, вiн пiдзвiтний Загальним зборам акцiонерiв та Наглядовiй радi емiтента.
Сформульована аудиторська думка про фiнансову звiтнiсть ВО автотранспортного пiдприємства "Чернiгiвавтотранс", складену станом на 31 грудня 2011 року, вiдповiдно до концептуальних основ дотримання вимог нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку, по вимогах Мiжнародного стандарту аудиту 700 "Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi", модифiкована аудиторська думка по вимогах МСА 705 "Модифiкацiї думки у звiтi незалежного аудитора", а включенi до аудиторського звiту пояснювальнi параграфи по вимогах МСА 706 "Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора".
Iснує несуттєва невизначенiсть в майбутнiх подiях, у зв'язку з:
- тим, що вартiсть чистих активiв емiтента станом на 31 грудня 2011 року в 1,64 разiв менша вiд вартостi його статутного капiталу;
- впливом на достовiрнiсть фiнансової звiтностi в цiлому обмежень розкритої в нiй iнформацiї по вимогах нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку
Умовно-позитивний висновок.
На думку аудитора, фiнансова звiтнiсть Вiдкритого акцiонерного товариства ВО автотранспорту "Чернiгiвавтотранс" в цiлому, за виключенням iнформацiї, наведеної в попереднiх параграфах, справедливо i достовiрно iнформує про фiнансовий стан пiдприємства на 31.12.2011 року, про фiнансовi результати його господарської дiяльностi та рух грошових коштiв за рiк, який скiнчився 31 грудня 2011 року у вiдповiдностi iз вимогами П(С)БО України та прийнятою на пiдприємствi облiковою полiтикою, яка в усiх суттєвих аспектах вiдповiдає вимогам чинних законодавчих нацiональних нормативних актiв, що регулюють порядок ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi в Українi.
Додаткова iнформацiя, що не вплинула на висловлену думку аудитора i надається по вимогах "Положення, щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку", затверджених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку № 1528 вiд 19.12.2006 року.
Активи пiдприємства класифiкованi, визнанi та оцiненi по вимогах нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку станом на 31 грудня 2011 року в сумi 145,0 тис. грн., в тому числi:
- основнi засоби емiтента станом на 31.12.2011 року класифiкованi, визнанi активами та оцiненi по залишковiй вартостi по вимогах П(С)БО - 7 в сумi 118,0 тис. грн., при фактичному зносi на 57,55 % i в структурi необоротних активiв емiтента вони займають 100,00 %;
- дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги визнана активом та оцiнена по чистiй реалiзацiйнiй вартостi по вимогах П(С)БО 10 в сумi 17,0 тис. грн. В структурi оборотних активiв пiдприємства вона займає 62,96 %, за 2011 рiк вона збiльшилась на 30,77 %.
- iнша дебiторська заборгованiсть пiдприємства визнана активом та оцiнена в сумi 6,0 тис. грн. В структурi оборотних активiв емiтента вона займає 22,22 % i за 2011 рiк вона не змiнилася.
- грошовi кошти в нацiональнiй валютi станом на 31 грудня 2011 року в сумi 4,0 тис. грн., в структурi оборотних активiв займають 14,82 %.
Емiтентом класифiкованi, визнанi та оцiненi станом на 31 грудня 2011 року по вимогах нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку поточнi зобов'язання в сумi 56,0 тис. грн., в структурi пасивiв емiтента вони займають 38,62 %, з них:
- кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги визнана пасивом та оцiнена по вимогах П(С)БО - 11 в сумi 26,0 тис. грн. i станом на 31.12.2011 року в структурi поточних зобов'язань емiтента займає 46,43 % i у порiвняннi з минулим роком в сумарнiй кiлькостi вона зменшилась в 1,27 рази.
- Поточнi зобов'язання по розрахунках з бюджетом визнанi пасивами та оцiненi в сумi 8,0 тис. грн., зi страхування - в сумi 3,0 тис. грн., з оплати працi - в сумi 8,0 тис. грн. в структурi вартостi всiх поточних зобов'язань емiтента займають 33,93 %;
- Iншi поточнi зобов'язання визнанi пасивами та оцiненi в сумi 11,0 тис. грн. в структурi всiх поточних зобов'язань емiтента займають 19,64 %.
Власний капiтал товариства класифiкований, визнаний пасивами та оцiнений станом на 31 грудня 2011 року по вимогах нацiональних положень (стандартiв) бухгалтерського облiку в сумi 89,0 тис. грн. i в структурi пасивiв емiтента займає 61,38 %. Ця частка активiв товариства є власнiстю акцiонерiв i пiсля погашення всiх зобов'язань пiдприємства залишається в їх розпорядженнi, в тому числi:
- статутний капiтал товариства станом на 31.12.2011 року оцiнений по вимогах нацiональних положень (стандартiв) в сумi 146,0 тис. грн., сплачений акцiонерами в повному обсязi у встановлений законодавством України термiн, вартiсть його в 1,64 рази бiльша, нiж вартiсть власного капiталу емiтента. Вiдповiдно до вимог п.3 ст.155 Цивiльного кодексу України, "якщо пiсля закiнчення другого та кожного наступного фiнансового року вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства виявляється менша вiд статутного капiталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капiталу та зареєструвати вiдповiднi змiни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартiсть чистих активiв товариства стає меншою вiд мiнiмального розмiру статутного капiталу, встановленого законом, товариство пiдлягає лiквiдацiї". Ця вимога встановлена також Законом України "Про акцiонернi товариства".
- iнший додатковий капiтал емiтента станом на 31 грудня 2011 року оцiнений в сумi 1047,0 тис. грн.;
- за 2011 рiк вiд своєї господарської дiяльностi пiдприємство одержало збитки в сумi 92,0 тис. грн. i станом на 31 грудня 2011 року має непокритi збитки в сумi 1104,0 тис. грн.
Емiтент станом на 31 грудня 2011 року не має зобов'язань за борговими та iпотечними цiнними паперами.
Дiї, визначенi ст.41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок", що можуть вплинути на фiнансово-господарський стан та привести до суттєвої змiни вартостi цiнних паперiв емiтента в 2011 роцi, не вiдбулись.
Аудиторська незалежна перевiрка фiнансової звiтностi станом на 31 грудня 2011 року Вiдкритого акцiонерного товариства ВО автотранспорту "Чернiгiвавтотранс" проведена Приватним аудиторським пiдприємством "Аудит-ЛМ" (свiдоцтво про внесення до Реєстру суб'єктiв аудиторської дiяльностi № 1248, видане рiшенням АПУ № 98 вiд 26 сiчня 2001 року, чинне до 04 листопада 2015 року), а саме групою з виконання завдання аудиту пiд керiвництвом директора-аудитора Мiхно Лариси Iванiвни, що має сертифiкат аудитора серiї А № 001092, виданий рiшенням Аудиторської палати України № 13 вiд 24 березня 1994 року, чинний до 25 березня 2013 року, на основi договору № 10-12 вiд 03 лютого 2012 року мiж ПАП "Аудит-ЛМ" та ВАТ ВО автотранспорту "Чернiгiвавтотранс" за перiод його господарської дiяльностi з 01.01.2011 по 31.12.2011 року в термiн виконання завдання з 03 лютого по 03 квiтня 2012 р.

Директор ПАП " Аудит - ЛМ" ______________ IЛ. I. Мiхно I
Аудитор - сертифiкат серiї А № 001092, по рiшенню АПУ № 13 вiд 24.03.1994 року, чинний до 25.03.2013 року.

Дата 03 квiтня 2012 року
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Основними видами дiяльностi ВАТ ВО автотранспорту "Чернiгiвавтотранс" є надання послуг по орендi нежитлових примiщень та транспортно-експедецiйних послуг пiдприємствам та населенню.
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування За останнi 3 роки придбано основних засобiв на суму 1,0 тис. грн., та на 33,0 тис. грн. збiльшено їх вартiсть за рахунок витрат на ремонт, за цi роки їх вiдчужено на суму 287,0 тис. грн., в т. ч. реалiзовано основних засобiв на суму 175,0 тис. грн.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Основнi засоби емiтента оцiненi по первiснiй вартостi станом на 31 грудня 2011 року в сумi 278,0 тис. грн. по залишковiй вартостi в сумi -118,0 тис. грн. при фактичному зносi на 57,55 %, з них здано оренду на 84,0 тис. грн., вибуло за рiк основних основних засобiв по первiснiй вартостi в суму 261,0 тис. грн. по залишковiй вартостi в сумi 43,0 тис. грн.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Iстотними проблемами, якi впливають на дiяльнiсть емiтента, являються:
1.Нестабiльне податкове законодавство.
2.Корумпованiсть та частi перевiрки контролюючих органiв.
3.Низький життевий рiвень в Українi.
4.Нестача оборотних коштiв для розвитку пiдприємства.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства Суттевих сум штрафiв в 2011 роцi емiтент не сплачував.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Емiтент не планує використовувати банкiвськi кредити для фiнансування своєї господарської дiяльностi.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Договорiв, укладених емiтентом протягом 2011 року i невиконах до закiнчення термiну їх дiї, не було.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Пiдприємство планує вийти з кризової ситуацiї, яка склалась на даному етапi: комп'ютеризувати бухгалтерiю та розширити свiй сегмент на ринку послуг.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок Витрат на дослiдження та розробку iнновацiй в 2011 роцi емiтент не мав.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається Судовi справи iз своїми партнерами в 2011 роцi емiтент не провадив.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Iстотної iншої iнформацiї для iнвесторiв у емiтента немає.