АТ "Чернігівавтотранс"

Код за ЄДРПОУ: 03119670
Телефон: (0462) 67-76-55
e-mail: avtotranscg@gmail.com
Юридична адреса: вул. Василя Тарновського, буд. 16, м. Чернігів, Чернігівська обл., 14000
 
Дата розміщення: 28.04.2014

Річний звіт за 2013 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); ВАТ ВО автотранспорту "Чернiгiвавтотранс" створено у 1994 роцi на базi Державного пiдприємства Чернiгiвське територiально-виробниче об'єднання автомобiльного транспорту, з метою одержання прибутку на пiдставi здiйснення виробничої, комерцiйної, посередницької та iншої дiяльностi, передбаченої статутом Товариства. Згiдно з рiшенням Загальних зборiв акцiонерiв (протокол № 1 вiд 19.04.2012 р.) ВАТ ВО автотранспорту "Чернiгiвавтотранс" перейменовано в ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТОВ "ЧЕРНIГIВАВТОТРАНС" вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства".
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; До складу ПАТ "Чернiгiватотранс" станом на 31.12.2013 року входило два структурних пiдроздiли: госпрозрахунковий пiдроздiл "Ремонтно-будiвельна дiльниця" та госпрозрахунковий пiдроздiл "Трансекспедицiя".
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв особового складу - 4 особи; позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом - немає, працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу - немає. Фонд оплати працi - 137,0 тис. грн. У порiвняннi з 2012 роком фонд оплати працi залишився на тому ж рiвнi. Кадрова полiтика емiтента спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв операцiйним потребам Товариства.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емiтент не проводить з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами спiльну дiяльнiсть.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiї про реорганiзацiю емiтета у 2013 р. вiд третiх осiб не надходили.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); 3. Основнi принципи облiкової полiтики

3.1 Пiдприємство приймає датою переходу на Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ) 1 сiчня 2012 року.
Починаючи з вказаної дати Пiдприємство має застосовувати наступнi принципи бухгалтерського облiку, що ґрунтуються на вимогах МСФЗ.

3.2. Основнi засоби

3.2.1..Пiдприємство визнає матерiальний об’єкт основним засобом, якщо вiн утримується з метою використання у процесi своєї дiяльностi, надання послуг, або для здiйснення адмiнiстративних i соцiально-культурних функцiй, очiкуваний строк корисного використання (експлуатацiї) якого бiльше одного року та вартiсть якого перевищує 2500 грн.

3.2.2. Первiсно Пiдприємство оцiнює основнi засоби за собiвартiстю.

Собiвартiсть об'єкта основних засобiв складається з:
а) цiни його придбання, включаючи iмпортнi мита та невiдшкодовуванi податки на придбання.
б) будь-яких витрат, якi безпосередньо пов'язанi з доставкою активу до мiсця розташування та приведення його в стан, необхiдний для експлуатацiї у спосiб, визначений управлiнським персоналом.
в) первiсної попередньої оцiнки витрат на демонтаж, перемiщення об'єкта та вiдновлення територiї, на якiй вiн розташований, зобов'язання за якими суб'єкт господарювання бере або коли купує цей об'єкт, або коли використовує його протягом певного перiоду з метою, яка вiдрiзняється вiд виробництва запасiв протягом цього перiоду.

3.2.3. Пiдприємство не визнає в балансовiй вартостi об'єкта основних засобiв витрати на щоденне обслуговування об'єкта. Такi витрати визнаються в прибутку чи збитку, коли вони понесенi. Витрати на щоденне обслуговування об'єкта, як правило, - це витрати на заробiтну плату, витратнi матерiали та незначнi деталi.

3.2.4. В балансовiй вартостi об’єкта основних засобiв визнаються капiталiзованi витрати, якi задовольняють критерiям визнання активу. Капiталiзованi витрати включають основнi витрати на модернiзацiю i замiну частин активiв, якi збiльшують строк їх корисної експлуатацiї або покращують їх здатнiсть генерувати доходи.

3.2.5. Пiсля визнання активом, об'єкт основних засобiв слiд облiковувати за його собiвартiстю мiнус будь-яка накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi.

3.2.6. Амортизацiя - це систематичний розподiл суми активу, що амортизується, протягом строку його корисної експлуатацiї.

Амортизацiї пiдлягає амортизовувана сума —первiсна вартiсть об'єкта основних засобiв або переоцiнена вартiсть об'єкта за вирахуванням його лiквiдацiйної вартостi.

Лiквiдацiйна вартiсть активу — це передбачувана сума, яку пiдприємство отримало б на даний момент вiд реалiзацiї об'єкта основних засобiв пiсля вирахування очiкуваних витрат на вибуття, якби цей актив уже досяг того вiку i стану, у якому, iмовiрно, вiн знаходитиметься в кiнцi свого строку корисного використання.

Амортизацiя основних засобiв Пiдприємства нараховується прямолiнiйним методом виходячи зi строку корисного використання.
Капiтальнi вкладення в орендованi примiщення амортизуються протягом термiну їх корисного використання.

Строки корисного використання груп основних засобiв подано таким чином :

Групи основних засобiв Строки корисного використання
Будiвлi 20 - 25 рокiв
Обладнання 5 - 15 рокiв
Транспортнi засоби 5 - 10 рокiв
Меблi та iншi основнi засоби 4 - 10 рокiв

Амортизацiю активу починають, коли вiн стає придатним для використання. Амортизацiю активу припиняють на одну з двох дат, яка вiдбувається ранiше: на дату, з якої актив класифiкують як утримуваний для продажу, або на дату, з якої припиняють визнання активу.

Лiквiдацiйна вартiсть, строки корисного використання i метод нарахування амортизацiї переглядаються на кiнець кожного фiнансового року. Вплив будь-яких змiн, що виникають вiд оцiнок, зроблених у попереднi перiоди, ураховується як змiна облiкової оцiнки.
Дохiд або збиток, що виникає в результатi вибуття або лiквiдацiї об'єкта основних засобiв, визначається як рiзниця мiж надходженнями вiд продажу i балансовою вартiстю активу, а визнається у прибутках i збитках.


3.3. Зменшення корисностi основних засобiв та нематерiальних активiв.

3.3.1. На кожну звiтну дату Пiдприємство оцiнює, чи є якась ознака того, що кориснiсть активу може зменшитися. Пiдприємство зменшує балансову вартiсть активу до суми його очiкуваного вiдшкодування, якщо i тiльки якщо сума очiкуваного вiдшкодування активу менша вiд його балансової вартостi. Таке зменшення негайно визнається в прибутках чи збитках, якщо актив не облiковують за переоцiненою вартiстю згiдно з МСБО 16. Збиток вiд зменшення корисностi, визнаний для активу в попереднiх перiодах, Пiдприємство сторнує, якщо i тiльки якщо змiнилися попереднi оцiнки, застосованi для визнання суми очiкуваного вiдшкодування. Пiсля визнання збитку вiд зменшення корисностi амортизацiя основних засобiв коригується в майбутнiх перiодах з метою розподiлення переглянутої балансової вартостi необоротного активу на систематичнiй основi протягом строку корисного використання.


3.4. Iнвестицiйна нерухомiсть.

3.4.1. До iнвестицiйної нерухомостi Пiдприємство вiдносить будiвлi, примiщення або частини будiвель, утримуванi з метою отримання орендних платежiв, а не для використання у наданнi послуг чи для адмiнiстративних цiлей або продажу в звичайному ходi дiяльностi.
У разi, коли будiвлi включають одну частку, яка утримується з метою отримання орендної плати або для збiльшення капiталу, та другу частку, яка утримується для використання у виробництвi або для постачання товарiв чи надання послуг, або для адмiнiстративних цiлей, якщо цi частки можуть бути проданi окремо (або окремо наданi в оренду згiдно з угодою про фiнансову оренду), то суб'єкт господарювання облiковує цi частки окремо. Якщо цi частки не можуть бути проданi окремо, нерухомiсть є iнвестицiйною нерухомiстю, якщо тiльки незначна її частка утримується для використання у виробництвi або в постачаннi товарiв чи наданнi послуг, або для адмiнiстративних цiлей.

3.4.2. Iнвестицiйна нерухомiсть первiсно оцiнюється за собiвартiстю, включаючи витрати на операцiю. Собiвартiсть придбаної iнвестицiйної нерухомостi включає цiну її придбання та будь-якi видатки, якi безпосередньо вiднесенi до придбання.

Пiсля початкового визнання Пiдприємство обирає модель оцiнки за собiвартiстю та оцiнює всю свою iнвестицiйну нерухомiсть вiдповiдно до вимог МСБО 16, визначених для цiєї моделi.

3.5. Оренда

3.5.1. Фiнансова оренда – це оренда, за якою передаються в основному всi ризики та винагороди, пов’язанi з правом власностi на актив. Пiдприємство як орендатор на початку строку оренди визнає фiнансову оренду як активи та зобов’язання за сумами, що дорiвнюють справедливiй вартостi орендованого майна на початок оренди або (якщо вони меншi за справедливу вартiсть) за теперiшньою вартiстю мiнiмальних орендних платежiв. Мiнiмальнi оренднi платежi розподiляються мiж фiнансовими витратами та зменшенням непогашених зобов’язань. Фiнансовi витрати розподiляються на кожен перiод таким чином, щоб забезпечити сталу перiодичну ставку вiдсотка на залишок зобов’язань. Непередбаченi оренднi платежi вiдображаються як витрати в тих перiодах, у яких вони були понесенi. Полiтика нарахування амортизацiї на орендованi активи, що амортизуються, узгоджена iз стандартною полiтикою Пiдприємства щодо подiбних активiв.

3.5.2. Оренда активiв, за якою ризики та винагороди, пов’язанi з правом власностi на актив, фактично залишаються в орендодавця, класифiкується як операцiйна оренда. Оренднi платежi за угодою про операцiйну оренду визнаються як витрати на прямолiнiйнiй основi протягом строку оренди. Дохiд вiд оренди за угодами про операцiйну оренду. Пiдприємство визнає на прямолiнiйнiй основi протягом строку оренди. Затрати, включаючи амортизацiю, понесенi при отриманi доходу вiд оренди, визнаються як витрати.

3.6. Довгостроковi необоротнi активи, призначенi для продажу.

3.6.1. Пiдприємство класифiкує необоротний актив як утримуваний для продаж, якщо його балансова вартiсть буде в основному вiдшкодовуватися шляхом операцiї продажу, а не поточного використання.
3.6.2. Необоротнi активи, утримуванi для продажу, оцiнюються i вiдображаються в бухгалтерському облiку за найменшою з двох величин - балансовою або справедливою вартiстю з вирахуванням витрат на операцiї, пов’язанi з продажем.
3.6.3. Амортизацiя на такi активи не нараховується. Збиток вiд зменшення корисностi при первiсному чи подальшому списаннi активу до справедливої вартостi за вирахуванням витрат на продаж визнається у звiтi про фiнансовi результати.

3.7. Запаси

3.7.1. Запаси визнаються активами, якщо:
- iснує ймовiрнiсть того, що пiдприємство отримає в майбутньому економiчнi вигоди, пов’язанi з їх використанням;
- їх вартiсть може бути достовiрно оцiнена.

3.7.2. Запаси оцiнюють за меншою з таких двох величин: собiвартiсть та чиста вартiсть реалiзацiї.

3.7.3. Собiвартiсть запасiв повинна включати всi витрати на придбання, витрати на переробку та iншi витрати, понесенi пiд час доставки запасiв до їх теперiшнього мiсцезнаходження та приведення їх у теперiшнiй стан.

3.7.4. Витрати на придбання запасiв складаються з цiни придбання, ввiзного мита та iнших податкiв, а також з витрат на транспортування, навантаження i розвантаження та iнших витрат, безпосередньо пов'язаних з придбанням готової продукцiї, матерiалiв та послуг.
Первiсною оцiнкою придбаних запасiв є витрати на придбання. Первiсною оцiнкою вироблених запасiв( незавершене виробництво та готова продукцiя) є їх виробнича собiвартiсть.
3.7.5. Сума транспортно-заготiвельних витрат (затрати на заготiвлю запасiв, вантажно-розвантажувальнi роботи i транспортування запасiв до мiсця їх використання, включаючи витрати зi страхування ризикiв транспортування запасiв) вiдноситься безпосередньо на вартiсть придбання конкретних запасiв.

3.7.6. Виробнича собiвартiсть включає собiвартiсть прямих матерiалiв, прямi виробничi витрати, належно розподiленi виробничi накладнi витрати та вiдповiдну частку амортизацiї.
Розподiл постiйних виробничих накладних витрат на витрати, пов'язанi з переробкою, базується на нормальнiй потужностi виробничого устаткування.

Нерозподiленi накладнi витрати визнаються витратами того перiоду, в якому вони понесенi.
Змiннi виробничi накладнi витрати розподiляються на кожну одиницю виробництва на базi фактичного використання виробничих потужностей.

3.7.7. Собiвартiсть запасiв розраховується з використанням методу ФIФО.

3.8. Визнання та оцiнка фiнансових iнструментiв

3.8.1. Пiдприємство визнає фiнансовий актив або фiнансове зобов’язання у балансi, коли i тiльки коли воно стає стороною контрактних положень щодо фiнансового iнструмента. Операцiї з придбання або продажу фiнансових iнструментiв визнаються iз застосуванням облiку за датою розрахунку.
Пiдприємство визнає такi категорiї фiнансових iнструментiв:
• фiнансовий актив, доступний для продажу;
• iнвестицiї, утримуванi до погашення;
• дебiторська заборгованiсть;
• фiнансовi зобов’язання, оцiненi за амортизованою вартiстю - кредити банкiв.
Пiд час первiсного визнання фiнансового активу або фiнансового зобов’язання Пiдприємство оцiнює їх за справедливою вартiстю плюс операцiйнi витрати, якi безпосередньо належать до придбання або випуску фiнансового активу чи фiнансового зобов’язання.
Облiкова полiтика щодо подальшої оцiнки фiнансових iнструментiв розкривається нижче у вiдповiдних роздiлах облiкової полiтики.

3.9. Грошовi кошти та їхнi еквiваленти

3.9.1. Грошовi кошти складаються з готiвки в касi та рахункiв у банках.

3.10. Дебiторська заборгованiсть

3.10.1. Дебiторська заборгованiсть, визнається як фiнансовi активи (за винятком дебiторської заборгованостi, за якою не очiкується отримання грошових коштiв або фiнансових iнструментiв, за розрахунками з операцiйної оренди та за розрахунками з бюджетом) та первiсно оцiнюється за справедливою вартiстю плюс вiдповiднi витрати на проведення операцiй.
3.10.2. Пiсля первiсного визнання дебiторська заборгованiсть оцiнюється з урахуванням збиткiв вiд зменшення корисностi. Якщо є об’єктивне свiдчення того, що вiдбувся збиток вiд зменшення корисностi, балансова вартiсть активу зменшується на суму таких збиткiв iз застосуванням рахунку резервiв.
3.10.3. Резерв на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi визначається як рiзниця мiж балансовою вартiстю та теперiшньою вартiстю очiкуваних майбутнiх грошових потокiв. Визнання суми резерву на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi вiдбувається на основi аналiзу дебiторiв та вiдображає суму, яка, на думку керiвництва, достатня для покриття понесених збиткiв.
Для фiнансових активiв, якi є iстотними, резерви створюються на основi iндивiдуальної оцiнки окремих дебiторiв, для фiнансових активiв, суми яких iндивiдуально не є iстотними – на основi групової оцiнки.
Фактори, якi Пiдприємство розглядає при визначеннi того, чи є у нього об’єктивнi свiдчення наявностi збиткiв вiд зменшення корисностi, включають iнформацiю про тенденцiї погашення заборгованостi у строк, лiквiднiсть, платоспроможнiсть боржника.
Для групи дебiторiв такими факторами є негативнi змiни у станi платежiв позичальникiв у групi, таких як збiльшення кiлькостi прострочених платежiв; негативнi економiчнi умови у галузi або географiчному регiонi.
3.10.4. Сума збиткiв визнається у прибутку чи збитку. Якщо в наступному перiодi сума збитку вiд зменшення корисностi зменшується i це зменшення може бути об’єктивно пов’язаним з подiєю, яка вiдбувається пiсля визнання зменшення корисностi, то попередньо визнаний збиток вiд зменшення корисностi сторнується за рахунок коригування резервiв. Сума сторнування визнається у прибутку чи збитку. У разi неможливостi повернення дебiторської заборгованостi вона списується за рахунок створеного резерву на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi.

3.11.Фiнансовi активи, доступнi для продажу.

3.11.1. До фiнансових активiв доступних для продажу, Пiдприємство вiдносить iнвестицiї в акцiї, якщо вiдсоток володiння менш 20%. Пiсля первiсного визнання Пiдприємство оцiнює їх за справедливою вартiстю. Результати вiд змiни справедливої вартостi доступного для продажу фiнансового активу визнаються прямо у власному капiталi з вiдображенням у звiтi про змiни у власному капiталi, за винятком збиткiв вiд зменшення корисностi та збиткiв вiд iноземної валюти, доки визнання фiнансового активу не буде припинено, коли кумулятивний прибуток або збиток, визнаний ранiше у власному капiталi, слiд визнавати у прибутку чи збитку.
Якщо iснує об’єктивне свiдчення зменшення корисностi фiнансового активу, доступного для продажу, сума кумулятивного збитку виключається з власного капiталу i визнається у прибутку чи збитку. Неринковi акцiї, справедливу вартiсть яких неможливо визначити, облiковуються за собiвартiстю, за вирахуванням збиткiв вiд знецiнення, якщо вони є.

3.12.Фiнансовi активи, утримуванi до погашення.

3.12.1. До фiнансових активiв, утримуваних до погашення, Пiдприємство вiдносить облiгацiї та векселi, що їх Пiдприємство має реальний намiр та здатнiсть утримувати до погашення. Пiсля первiсного визнання Пiдприємство оцiнює їх за амортизованою собiвартiстю, застосовуючи метод ефективного вiдсотка, за вирахуванням збиткiв вiд знецiнення, якщо вони є.

Фiнансовi зобов’язання

3.13.Згортання фiнансових активiв та зобов’язань .

3.13.1.Фiнансовi активи та зобов’язання згортаються, якщо Пiдприємство має юридичне право здiйснювати залiк визнаних у балансi сум i має намiр або зробити взаємозалiк, або реалiзувати актив та виконати зобов’язання одночасно.

3.14. Податки на прибуток

Пiдприємство є платником єдиного податку та не є платником податку на прибуток.

3.15. Забезпечення

3.15.1 Забезпечення визнаються, коли Пiдприємство має теперiшню заборгованiсть (юридичну або конструктивну) внаслiдок минулої подiї, iснує ймовiрнiсть (тобто бiльше можливо, нiж неможливо), що погашення зобов’язання вимагатиме вибуття ресурсiв, котрi втiлюють у собi економiчнi вигоди, i можна достовiрно оцiнити суму зобов’язання.
Пiдприємство створює забезпечення на оплату вiдпусток працiвникiв.

3.16. Виплати працiвникам.

3.16.1. Пiдприємство визнає короткостроковi виплати працiвникам як витрати та як зобов’язання пiсля вирахування будь-якої вже сплаченої суми. Пiдприємство визнає очiкувану вартiсть короткострокових виплат працiвникам як забезпечення вiдпусток – пiд час надання працiвниками послуг, якi збiльшують їхнi права на майбутнi виплати вiдпускних.

3.17. Доходи та витрати

3.17.1 Доходи та витрати визнаються за методом нарахування.
Дохiд визнається в тому випадку, якщо отримання економiчних вигод Пiдприємством оцiнюється як iмовiрне, i якщо виручка може бути надiйно оцiнена, незалежно вiд часу здiйснення платежу. Дохiд оцiнюється за справедливою вартiстю винагороди, що отримана або пiдлягає отриманню, з урахуванням визначених у договорi умов платежу i за вирахуванням податкiв.
Для визнання доходу також повиннi дотримуватися такi критерiї:
Дохiд вiд продажу продукцiї та товарiв визнається, як правило, при їх вiдвантаженнi, коли iстотнi ризики i вигоди вiд володiння товаром переходять до покупця.

Дохiд вiд надання послуг вiдображається в момент виникнення незалежно вiд дати надходження коштiв i визначається на дату прийняття замовником результатiв робiт.
Дивiденди визнаються доходом, коли встановлено право на отримання виплати.
Витрати, понесенi у зв’язку з отриманням доходу, визнаються у тому ж перiодi, що й вiдповiднi доходи.


3.18. Умовнi зобов’язання та активи

3.18.1. Пiдприємство не визнає умовнi зобов’язання. Iнформацiя про умовне зобов’язання розкривається, якщо можливiсть вибуття ресурсiв, якi втiлюють у собi економiчнi вигоди, не є вiддаленою.
Пiдприємство не визнає умовнi активи. Стисла iнформацiя про умовний актив розкривається, коли надходження економiчних вигод є ймовiрним.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основними видами дiяльностi ПАТ "Чернiгiвавтотранс" є надання послуг по орендi та експлуатацiї нежитлових примiщень.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; За останнi 5 роки придбано основних засобiв на суму 247,4 тис. грн., та на 33,0 тис. грн. збiльшено їх вартiсть за рахунок витрат на ремонт, за цi роки їх вiдчужено на суму 266,0 тис. грн., в т. ч. реалiзовано основних засобiв на суму 175,0 тис. грн.та списано на суму 14,0 тис. грн.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Такi правочини вiдсутнi.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основнi засоби емiтента оцiненi по первiснiй вартостi станом на 31 грудня 2012 року в сумi 263,2 тис. грн. по залишковiй вартостi в сумi -111,4 тис. грн. при фактичному зносi на 57,67 %, з них здано в оперативну оренду Адмiнбудiвля по залишковiй вартостi на 110,9 тис. грн., вибуло за рiк основних засобiв по первiснiй вартостi в суму 13,1 тис. грн. по залишковiй вартостi в сумi 8,3 тис. грн. Станом на початок звiтного 2012 року емiтентом дооцiненi основнi засоби на суму 1,2 тис. грн. при трансформацiї фiнансової звiтностi по вимогах МСФЗ. В 2012 роцi емiтент основнi засоби в заставу не надавав та в операцiйну оренду не отримував.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Iстотними проблемами, якi впливають на дiяльнiсть емiтента, являються: 1.Нестабiльне податкове законодавство. 2.Корумпованiсть та частi перевiрки контролюючих органiв. 3.Низький життєвий рiвень в Українi. 5.Нестача оборотних коштiв для розвитку пiдприємства.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; Штрафи у 2013 роцi емiтент не сплачував.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Емiтент не планує використовувати банкiвськi кредити для фiнансування своєї господарської дiяльностi.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Договорiв, укладених емiтентом протягом 2013 року i невиконах до закiнчення термiну їх дiї, не було.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Пiдприємство планує вийти з кризової ситуацiї, яка склалась на даному етапi: комп'ютеризувати бухгалтерiю та розширити свiй сегмент на ринку послуг.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Витрат на дослiдження та розробку iнновацiй в 2013 роцi емiтент не мав.
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судовi справи iз своїми партнерами в 2013 роцi емiтент не провадив.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Iстотної iншої iнформацiї для iнвесторiв у емiтента немає.