|
Дата розміщення: 28.04.2017
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
Приватне пiдприємство "Аудиторська фiрма "Експрес-Аудит" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
30294662 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
14014, м. Чернiгiв, вул. Ушинського, 9 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
2080, 26.01.2001 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
261/4.1, д/н, д/н, 29.11.2012, 5 рокiв |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
(ЗВIТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
щодо фiнансової звiтностi Публiчного акцiонерного товариства
«Чернiгiвавтотранс»
за 2014 рiк.
Наглядовiй радi та акцiонерам
ПАТ «Чернiгiвавтотранс»
Основнi вiдомостi про емiтента:
Повне найменування: Публiчне акцiонерне товариство «Чернiгiвавтотранс»
Код за ЄДРПОУ: 03119670
Мiсцезнаходження: 14000, м. Чернiгiв, вул. Пушкiна, 16
Дата державної реєстрацiї: 26 липня 1996 року
Основнi види дiяльностi: Надання в оренду й експлуатацiю власного нерухомого
майна
Згiдно з договором № 4 вiд 25 лютого 2015 року аудиторська фiрма «Експрес-Аудит» провела аудит повного пакету фiнансової звiтностi, складеного згiдно з Мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi Публiчного акцiонерного товариства «Чернiгiвавтотранс», що додається, яка включає Звiт про фiнансовий стан товариства ( Баланс) станом на 31 грудня 2014р. та вiдповiднi звiти про фiнансовi результати, рух грошових коштiв та власний капiтал за рiк, який закiнчився на цю дату, а також стислого викладу суттєвих принципiв облiкової полiтики та iнших примiток.
Датою переходу на МСФЗ Товариством визначено 01 сiчня 2012 року.
Фiнансова звiтнiсть Публiчного акцiонерного товариства «Чернiгiвавтотранс» станом на кiнець 2014 року складена у вiдповiдностi до вимог Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi шляхом застосування методу трансформацiї до облiкових даних. Iнформацiя щодо облiкової полiтики та облiкових оцiнок розкрита управлiнським персоналом Товариства в примiтцi № 3 до фiнансової звiтностi. Товариство визначило основу складання фiнансової звiтностi, основнi принципи, методи оцiнки та професiйнi судження.
Аудиторська перевiрка проводилась з 25 лютого по 25 березня 2015 року.
Аудиторська перевiрка проводилась у вiдповiдностi до вимог Закону України „Про аудиторську дiяльнiсть”, Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг, Закону України „Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi” та Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.
Аудиторський висновок складений вiдповiдно до вимог Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг (далi - МСА), зокрема до МСА 700 "Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi", МСА 705"Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора", МСА 706 "Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора".
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за фiнансову звiтнiсть
У вiдповiдностi зi ст.9 Закону України «Про аудиторську дiяльнiсть» керiвництво Товариства несе вiдповiдальнiсть за повноту i достовiрнiсть документiв та iншої iнформацiї, що наданi для проведення аудиту.
Керiвництво Товариства несе вiдповiдальнiсть за складання й достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi та нормативно-правових документiв, якi регулювали порядок ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi у звiтному перiодi та за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає необхiдним для забезпечення складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
Вiдповiдальнiсть керiвництва Товариства стосується також вибору та застосування вiдповiдної облiкової полiтики та подання облiкових оцiнок, а також використання припущення про безперервнiсть дiяльностi Товариства при складаннi фiнансової звiтностi.
Вiдповiдальнiсть аудитора
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання етичних вимог, а також планування i виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для одержання аудиторських доказiв щодо сум та розкриттiв у фiнансовiй звiтностi.
Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання Товариством фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання.
Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятностi облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, та загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що аудиторськi докази, зiбранi в ходi перевiрки, є достатньою та вiдповiдною основою для висловлення нашої думки.
Пiдстава для висловлення негативної думки
У вiдповiдностi з облiковою полiтикою Товариством обрана модель собiвартостi для оцiнки основних засобiв пiсля їх визнання.
З метою незастосування ретроспективного пiдходу оцiнки основних засобiв за собiвартiстю на дату переходу на МСФЗ Товариством вирiшено прийняти звiльнення вiд вимог деяких МСФЗ, а саме МСБО 16 «Основнi засоби», як передбачено МСФЗ 1 «Перше застосування мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi», та оцiнити об’єкти основних засобiв на дату переходу на МСФЗ за справедливою вартiстю та використати цю справедливу вартiсть як доцiльну собiвартiсть на цю дату.
На дату переходу на МСФЗ Товариством оцiнка основних засобiв не здiйснювалась.
Залишкова вартiсть адмiнiстративної будiвлi, розташованої за адресою: м. Чернiгiв, вул.Пушкiна,16, станом на 31.12.2014 року за даними бухгалтерського облiку становить 98 тис. грн., та складає 63 вiдсотки вiд вартостi активiв Товариства за даними Звiту про фiнансовий стан.
З урахуванням мiсцезнаходження (центральна частина мiста) та стану адмiнiстративної будiвлi її оцiнка, на нашу думку, не вiдповiдає її справедливiй вартостi, i, вiдповiдно, вимогам МСБО 16 «Основнi засоби».
Негативна думка
На нашу думку, в зв’язку зi значущiстю питання, про яке йдеться у параграфi «Пiдстава для висловлення негативної думки», фiнансова звiтнiсть станом на 31.12.2014 р. та за рiк, що закiнчився на зазначену дату, не надає достовiрну та справедливу iнформацiю про фiнансовий стан ПАТ «Чернiгiвавтотранс» та його фiнансовi результати вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.
Звiт щодо вимог iнших законодавчих i нормативних актiв
Висловлення думки щодо вiдповiдностi вартостi чистих активiв вимогам законодавства.
Станом на 31.12.2014 р. вартiсть чистих активiв Товариства складала 109 тис.грн., розмiр зареєстрованого та сплаченого статутного капiталу складав 146 тис. грн. Таким чином, вартiсть чистих активiв менша вiд розмiру статутного капiталу на 37 тис. грн.
Таким чином, вартiсть чистих активiв Товариства не вiдповiдає вимогам чинного законодавства України. Вiдповiдно до п. 3 ст. 155 Цивiльного кодексу України, у разi, якщо пiсля закiнчення другого та кожного наступного фiнансового року вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства виявиться меншою вiд статутного капiталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капiталу та зареєструвати вiдповiднi змiни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартiсть чистих активiв товариства стає меншою вiд мiнiмального розмiру статутного капiталу, встановленого законом, товариство пiдлягає лiквiдацiї.
Розрахунок вартостi чистих активiв здiйснено за Методичними рекомендацiями щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств, затвердженими рiшенням ДКЦПФР вiд 17 листопада 2004 року № 485.
Висловлення думки стосовно стану корпоративного
управлiння Товариства.
У вiдповiдностi з рiшенням загальних зборiв акцiонерiв вiдкритого акцiонерного товариства «Чернiгiвавтотранс» вiд 19 квiтня 2012 року Товариство перейменовано в Публiчне акцiонерне товариство «Чернiгiвавтотранс». Статут Товариства приведено у вiдповiднiсть з вимогами Закону України «Про акцiонернi товариства» (нова редакцiя Статуту зареєстрована 25 квiтня 2012 року).
Формування складу органiв корпоративного управлiння Товариства здiйснюється вiдповiдно до:
- Статуту, зареєстрованого 25 квiтня 2012 року;
- рiшення загальних зборiв акцiонерного товариства (протокол вiд 20 квiтня 2011 року).
Наглядова рада була переобрана у 2014 роцi (протокол загальних зборiв вiд 18 квiтня 2014 року).
Протягом звiтного року в акцiонерному товариствi функцiонували наступнi органи корпоративного управлiння:
- Загальнi збори акцiонерiв,
- Наглядова рада,
- Директор,
- Ревiзiйна комiсiя.
Створення служби внутрiшнього аудиту не передбачено внутрiшнiми документами акцiонерного товариства.
Кiлькiсний склад сформованих органiв корпоративного управлiння вiдповiдає вимогам Статуту.
Функцiонування органiв корпоративного управлiння регламентується положеннями Статуту.
Висловлення думки стосовно iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства.
В процесi аудиту фiнансової звiтностi вiдповiдно до вимог МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi" проведено вiдповiднi аудиторськi процедури стосовно iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства.
Метою виконання процедур щодо iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi було отримання доказiв, якi дозволяють сформувати судження щодо впливу на аудит iдентифiкованих викривлень внаслiдок шахрайства та впливу невиправлених викривлень, якщо такi є, на фiнансову звiтнiсть.
В результатi проведених процедур аудиторських доказiв того, що фiнансова звiтнiсть Товариства станом на 31.12.2014 року мiстить суттєвi викривлення внаслiдок шахрайства, не отримано.
Управлiнський персонал при складаннi фiнансових звiтiв оцiнює здатнiсть продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi, не має намiрiв лiквiдувати пiдприємство чи припинити дiяльнiсть.
Враховуючи данi аналiзу фiнансового стану, достатностi власних оборотних коштiв, можна прийти висновку, що пiдприємство здатне продовжувати дiяльнiсть на безперервнiй основi за умови стабiльної економiчної та полiтичної ситуацiї в країнi.
Директор аудиторської фiрми
„Експрес-Аудит”, аудитор
(сертифiкат аудитора серiї А № 007032,
виданий рiшенням АПУ №15 вiд 27.05.1994 р.,
чинний до 27.05. 2018 року ) ________________ Митькевич С.П.
Керiвник групи з завдання , аудитор
(сертифiкат аудитора серiї А № 007032,
виданий рiшенням АПУ №15 вiд 27.05.1994 р.,
чинний до 27.05. 2018 року ) ________________ Митькевич С.П
31 березня 2015 року
д/н д/н д/н |
|